Blog

9 sekretów milionerów bogatym
ENCYKLOPEDIA

9 Tajemnic milionerów które mogą cię zaskoczyć

Sekrety bycia bogatym mogą nie być tak tajemnicze, jak myślisz

Badanie przeprowadzone w 2016 roku  wykazało, że rekordowe 10,4 miliona gospodarstw domowych miało wartość netto 1 miliona lub więcej  . To naprawdę spora ilość! Podczas gdy twój umysł kreuje wypasionych bogaczy, którzy są w wielu reality show, prawdą jest, że możesz już znać wielu ludzi którzy posiadają taki majatek i  tak jak oni możesz stać sie bogatym!!

 Stabilność zatrudnienia

Wbrew powszechnemu przekonaniu, istnieje wielu milionerów, którzy nie otrzymali funduszu powierniczego, ani nie zarobili miliona dolarów w ciągu nocy czy w czasie boomu internetowego. Są to osoby, które przebywały u jednego pracodawcy przez bardzo długi czas – czasami 30 lub 40 lat. Przebywanie w tej samej firmie przez wiele lat może oferować duże nagrody, w tym bardzo ładne zakończenie wynagrodzenia, znaczące świadczenia emerytalne i mocne salda . Choć wydaje się, że obce jest myśleć o pracy dla tego samego pracodawcy przez ostatnie dwie dekady lub dłużej, wciąż jest wielu ludzi którzy to robią, w tym nauczyciele i inni pracownicy rządowi.

 Podwyżka w pracy

Jednym z najważniejszych momentów we wszystkich naszych karierach jest dzień, w którym powiedziano nam, że dostajemy podwyżkę. Chociaż tak łatwo byłoby wyjść i wydać te dodatkowe pieniądze na nowe auto lub wakacje, jedną z tych sztuczek, które widziałem, było oszczędzanie przynajmniej połowy podwyżek. Te pieniądze mogą leżeć na kontach emerytalnych lub maklerskich, składanych, aby dać ci więcej pieniędzy później.

Inwestorzy

Milionerzy, którzy posiadają akcje, utrzymują swoje inwestycje przez dziesięciolecia (nie tylko lata). Pozwalają swoim inwestycjom na reinwestowanie w czasie, a tym samym uczestniczą w długoterminowym rozwoju naszej gospodarki.

Nie bój się pytać o radę

Większość milionerów nie jest inwestorami typu “zrób to sam”  Wiedzą, jakie są ich mocne strony, a jeśli ich mocne strony nie leżą w planowaniu inwestycyjnym i finansowym, pozostawiają to ekspertom.

 Spłać kredyt hipoteczny

Jednym kluczowym bogatym posunięciem osoby i cechą najszczęśliwszych emerytów jest pozbycie się kredytu hipotecznego przed 65 rokiem życia. Może to oznaczać dokonanie dwóch lub trzech dodatkowych płatności rocznie lub zapłacić trochę więcej za każdą miesięczną spłatę kredytu hipotecznego.

Nie rozkoszuj się zabawkami

Według Spectrem Group , która od lat wyszukuje najbogatsze gospodarstwa domowe w kraju, “milionerzy wydają się być konserwatywni w swoich wydatkach i nie kupują na co dzień ubrań z norek i biżuterii.” Bardzo niewielu milionerów posiada BMW, Mercedesa, 3.000 zegarków lub 5000 dolarów. Prawie 40 procent “bogatych” kupuje używane samochody.

 Dobry kredyt

Im lepszy wynik FICO , tym niższe oprocentowanie, które zapłacisz za kredyty hipoteczne i samochodowe. “Bogaci” robią to, dźwigając niskie zadłużenie.

 Ustawienie celu 

Bogaci ludzie nie tylko potykają się o sukces. Planują i ustalają priorytety swoich celów oraz określają sposób ich realizacji. Milionerzy mają jasną wizję tego, czego chcą i podejmują niezbędne kroki, aby się tam dostać.

Nieruchomości

Większość osób którzy chcą stać się bogatym kupuje domy, które nie są zbyt drogie i ekstrawaganckie na obszarach do wynajęcia. Utrzymują je odpowiednio lub wynajmują konsekwentnie. Spłacają kredyty hipoteczne, a skończyło na środkach pieniężnych, które pomagają budować wartość netto powoli przez 30 lat.

Sekrety, by zostać bogatym, nie są tak tajemnicze, jak mogłoby się wydawać. Małe poprawki, ustalanie celów i długoterminowe planowanie finansowe mogą zbliżyć Cię do tego sześciocyfrowego numeru.

Saldo nie zapewnia porad podatkowych, inwestycyjnych ani finansowych. Informacje są przedstawiane bez uwzględnienia celów inwestycyjnych, tolerancji ryzyka lub sytuacji finansowej konkretnego inwestora i mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Wyniki historyczne nie wskazują na przyszłe wyniki. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem, w tym możliwą utratą kapitału. 

Leave a Comment

sing in to post your comment or sign-up if you don't have any account.