ICON

ICON  to firma technologiczna typu blockchain z siedzibą w Korei Południowej, próbuje stworzyć zdecentralizowaną sieć społeczności blockchain, które mogą swobodnie współdziałać ze sobą bez utraty autonomii. Powstała struktura skupia się na aplikacjach świata rzeczywistego, którym brakuje innych cyfrowych walut.

Blok łańcucha ICON Republic

Każdy zainteresowany może utworzyć “Wspólnotę” lub DAPP (Zdecentralizowaną Aplikację) w sieci ICON i swobodnie wchodzić w interakcje z innymi Społecznościami i DAPP. Zasadniczo jest to olbrzymia sieć sieci, która ma na celu pomóc im w natychmiastowym i automatycznym łączeniu dzięki wspólnej centralnej księdze głównej i tokenowi (ICX ).

Na przykład firma oferująca ubezpieczenia zdrowotne może przekazywać płatności do szpitala w sieci ICON. Transakcja byłaby nadzorowana przez Blockchain ICON Republic i mogła zostać zapłacona w  ICX.

Może też zostać automatycznie zapłacona w innej walucie za pomocą zdecentralizowanej wymiany ICON (“DEX”)

To coś więcej niż płatności;  ICON może automatyzować i ułatwiać wiele rodzajów transakcji. Na przykład student może automatycznie otrzymać zniżkę studencką na transakcję za pomocą ICX, ponieważ społeczność uniwersytecka dodała status ucznia do swojego identyfikatora Blockchain. Po włączeniu społeczności szkolnej do ICON, identyfikator ucznia może zostać natychmiast zweryfikowany przez dowolnego sprzedawcę w sieci ICON, z którą student prowadzi transakcje.

Podobnie, otwarcie konta bankowego w dużym banku znacznie przyspiesza hub w społecznościach, które zapewniają wszystkie informacje, których bank szuka w jednym dogodnym miejscu. ICON ma już strategiczne partnerstwo z bankami, szpitalami, towarzystwami ubezpieczeniowymi i uniwersytetami, gdyby wykorzystać te teoretyczne możliwości w realnym świecie, dało by to  projektowi oczywistą przewagę nad większością konkurentów.

opis icon

Globalny Odwołanie ICON

Każda społeczność i DAPP w sieci ICON jest zarządzana niezależnie i ma swobodę wyboru własnej waluty, algorytmu konsensusu i innych regulacji, jakie uzna za stosowne. Oznacza to, że społeczność Bitcoin może nadal używać Bitcoinów w swojej społeczności, zmieniając tylko ICX na transakcje z innymi społecznościami w sieci.

Ta swoboda definiowania odrębnych regulacji dla każdej Wspólnoty pozwala również na globalne uczestnictwo w sieci ICON bez potrzeby tworzenia systemu spełniającego różnorodne przepisy kryptograficzne na całym świecie. Społeczności w sieci ICON będą postępować zgodnie z odpowiednimi lokalnymi regulacjami, a IKON będzie działać jedynie jako centralny ośrodek i ułatwianie transakcji wewnątrz Wspólnoty.

Pomysł ten ma oczywisty urok, o czym świadczy początkowa sprzedaż tokena firmy we wrześniu 2017 r. Współpracownicy wsparli sprzedaż z około 130 różnych krajów. Zainteresowanie Koreą Południową było najwyższe wśród państw narodowych (15% wkładów ogółem), ale zwolennicy europejscy (45%) wspólnie przyczynili się więcej niż ich azjatyccy odpowiednicy (36%) na poziomie kontynentalnym.

Również Ameryka, Afryka i Oceania stanowiły 19 procent poparcia, co świadczy o wysokim poziomie międzynarodowego zainteresowania .

icoin

Istnieje 400 230 000 tokenów kryptowalut ICON, $ ICX, z których 378,545,005 jest obecnie w obiegu, zgodnie z CoinMarketCap. Połowa z tych monet była początkowo dystrybuowana w opisanej powyżej sprzedaży tokena, a pozostała część została podzielona w następujący sposób:

  • 16 procent w rezerwach
  • 10 procent w posiadaniu zespołu ICON, wczesnych płatników i doradców
  • 10 procent w posiadaniu partnerów strategicznych i grup społeczności
  • 14 procent w posiadaniu fundacji ICON, firmy macierzystej projektu.

Nie ma procesu wydobywczego dla ICX, ale dostępna podaż może zostać zwiększona w przyszłości w wyniku corocznych spotkań C-Rep. Przedstawiciele C-Rep to po prostu przedstawiciele społeczności z różnych społeczności sieci ICON i mogą zatwierdzić nawet do 20-procentowego wzrostu podaży ICX rocznie, chociaż nie są zobowiązani do wprowadzenia inflacji, jeśli nie chcą.

icx

Inne zalety ICON

Portfele ICON mają dostęp do zdecentralizowanej wymiany (DEX), która ułatwia transfery walut i wymiany bez polegania na publicznych giełdach, takich jak Coinbase lub Kraken. Większość głównych kryptowalut jest już dostępna, w tym Bitcoin i Ethereum. To zwiększa uniwersalny urok ICON, umożliwiając użytkownikom wymianę ICX dla prawie każdej innej kryptowaluty, kiedy tylko zechcą.

Blok blockchain ICON Republic używa również algorytmu konsensusu Loop Fault Tolerance (LFT). Jest to udoskonalona wersja algorytmu BFE (Bismantine Fault Tolerance), która umożliwia szybsze przetwarzanie transakcji, eliminując jednocześnie możliwość rozwidlenia łańcucha blokowego. Funkcjonuje, pozwalając zaufanym węzłom tworzyć grupy uprawnione do określania, ile głosów każdy uczestnik otrzymuje co znacznie przyspieszając proces .

Potencjał do przyszłego wzrostu

Zdolność pojedynczych Społeczności do wybierania krypto oprócz ICX w celu ułatwienia wewnętrznej wymiany wartości szkodzi potencjałowi tokena ICX z punktu widzenia inwestora, ponieważ duże organizacje mogą zjednoczyć wszystkie swoje operacje w jednej społeczności i użyć dowolnej waluty, której pragną. Jednak znacznik ICX nadal ma wielki potencjał, jeśli stanie się standardową jednostką wymiany dla nawet jednej dużej branży.

Jeśli koreańskie szpitale przyjmą to, by usprawnić swoje relacje z miejscowymi ubezpieczycielami, same te transakcje wyniosą miliardy dolarów w rocznych transakcjach.

Twórcy ICON położyli wyraźny nacisk na praktyczne wykorzystanie tokena. Warto wspomnieć, że projekt prowadzi imponujący zespół doradców, w tym Don Tapscott (autor międzynarodowej bestsellerowej Blockchain Revolution ) i Jason Best (jeden z 10 najbardziej wpływowych ludzi Forbes.com w 2017 roku).

 

Najciekawsze: