Blog

appcoins
ENCYKLOPEDIA

Dlaczego zainwestuje w Appcoins ?

Co to jest Appcoins?

AppCoins to kryptowaluta dla sklepów z aplikacjami, która zapewnia użytkownikom siłę nabywczą aplikacji, zwiększa potencjał monetyzacji dla programistów oraz bezpieczeństwo. Został stworzony, aby stworzyć ekonomię aplikacji z nowym, uniwersalnym językiem, który zapewnia zaufanie, przejrzystość i otwartość, przenosząc do blockchain trzy najbardziej krytyczne przepływy sklepów z aplikacjami: reklamy, zakupy w aplikacji i zgodę programisty. Tworzy zachęty do rozpowszechniania obsługiwania tokenów AppCoins. Kryptowaluta została stworzona, aby umożliwić transakcje oparte na protokole AppCoin.

Ta technologia Blockchain wprowadzi siłę decentralizacji, która może zakłócić większość istniejących scentralizowanych Monopolistów na rynku. W kolejce do zakłóceń są sklepy z aplikacjami mobilnymi. Sklep Google Play i sklep Apple Store to najczęściej używane sklepy z aplikacjami mobilnymi na całym świecie. Wprowadzając je jako domyślne aplikacje do swoich potężnych systemów operacyjnych, Google i Apple mają silną pozycję dominującą w branży. Tylko monopol umożliwia Google narzucenie 30% opłaty za tak prostą usługę (prawie towar), jak dystrybucja pliku od programisty do użytkownika.

sklep aptoide

AppCoin ma na celu rozwiązanie tych problemów w scentralizowanej ekonomii sklepu z aplikacjami poprzez usunięcie pośredników i stworzenie otwartego protokołu opartego na blockchain dla App Store.
Z drugiej strony AppCoins pracuje nad głównym nurtem, tworząc rozproszony protokół dla aplikacji, skierowany przede wszystkim do użytkowników Androida.

AppCoins to projekt opracowany przez Aptoide, którego celem jest stworzenie protokołu mającego zastosowanie do wszystkich sklepów z aplikacjami, które będzie odpowiedzią na większość ograniczeń, z jakimi boryka się obecnie sklep z aplikacjami.

Protokół AppCoin usprawni 3 podstawowe procesy w tradycyjnych sklepach z aplikacjami:

  • Twórcy aplikacji, którzy chcą reklamować swoją aplikację w sklepie z aplikacjami, płacąc w sklepie w oparciu o liczbę pobrań generowanych przez reklamę. Gdy użytkownik ściąga reklamowaną aplikację, 85% stawki reklamowej zostanie przekazane do portfela użytkownika w postaci tokenów AppCoin. Tych żetonów można używać tylko do robienia zakupów w aplikacji.

 

  • To stworzy silną gospodarkę opartą na aplikacji, w której duża liczba użytkowników robi zakupy w aplikacjach. Ten system jest korzystny zarówno dla użytkowników, jak i twórców aplikacji. AppCoins stworzył nowatorską koncepcję o nazwie Proof of Attention, w której programista może być pewien, że użytkownik zainstalował swoją aplikację i użył jej.

 

  • AppCoins tworzy łatwe rozwiązanie dla twórców aplikacji, które będzie integrować się z ich aplikacjami bez scentralizowanej interferencji. AppCoins używają kanałów płatności podobnych do Raiden Network do skalowalności.

 

  • Większość sklepów z aplikacjami (innych niż Google i Apple) nie ma odpowiednich systemów weryfikacji, co skutkuje wieloma aplikacjami ze złośliwym oprogramowaniem lub nieodpowiednimi materiałami wprowadzanymi do sklepu. Sklepy z aplikacjami, takie jak Google Play, są czasami stronnicze, a nawet odrzucają wiarygodne aplikacje. Dzięki AppCoins aprobaty aplikacji stają się uniwersalne i bardziej przejrzyste dzięki systemowi reputacji programisty. Reputacja jest powiązana z transakcjami finansowymi w księdze publicznej i podlega kontroli.

 

Token

AppCoin to token ERC-20, który będzie używany jako podstawowy nośnik wymiany w protokole AppCoin. Jak wspomniano powyżej, 85% wynagrodzenia reklamodawcy zostanie przekazane użytkownikowi aplikacji w postaci tokenów AppCoins. W porównaniu do obecnego 5% stawki zakupu w aplikacji, zakupy w aplikacji znacznie wzrośną w ramach protokołu AppCoins, tworząc znaczny popyt na tokena.

 

Team

Omówmy Aptoid, którego zespół opracowuje AppCoins. Aptoid Android App Store został opracowany w 2009 roku jako elastyczna, otwarta i darmowa alternatywa dla Sklepu Google Play, który ma obecnie około 200 milionów użytkowników na całym świecie i miliardy pobrań!

Sklep jest bardzo popularny w Brazylii i Meksyku, gdzie używa go jedna na trzy osoby w wieku 16-25 lat. Bycie częścią Aptoid przynosi wiele wiarygodności projektowi. Aptoid ma zespół ponad 90 osób, które pracują nad projektem AppCoins.

Technologia blockchain zapewni neutralną wspólną płaszczyznę transakcji finansowych, równoważąc udział w rynku ze stroną sklepów z aplikacjami, które są zgodne ze standardami i decentralizacją transakcji.

Współzałożyciele Aptoid zdają się zawsze sprzyjać decentralizacji, a blockchain stanowi doskonałą okazję do realizacji ich wizji decentralizacji w gospodarce mobilnej.

Podsumowanie

Kierowani przez dane, scentralizowani giganci, tacy jak Google, są coraz częściej atakowani przez firmy oparte na blockchain i zdecentralizowane rozwiązania.  Sklep Play to ważna część ekosystemu Google, którego dochody sięgają około 7 mld USD w 2016 r., Co przekłada się na około 8% łącznych przychodów. Gdy AppCoins zacznie zyskiwać popularność, Google zyska pewien opór.  Kryptowaluty, które mają gotowy rynek, zawsze są lepiej oceniane.

Protokół AppCoins będzie miał natychmiastowy rynek w postaci 200 milionów użytkowników Aptoid. Biorąc pod uwagę korzyści, jakie ten protokół przynosi, wygeneruje znaczny popyt na tokeny w perspektywie średnioterminowej, nawet jeśli protokół nie zostanie przyjęty przez inne sklepy z aplikacjami.

 

Roadmap Appcoins

roadmap appc appcoin

Token dostępny na Binance.com i Huobi.com

Leave a Comment

sing in to post your comment or sign-up if you don't have any account.