Blog

zaufanie blockchain
ENCYKLOPEDIA

Zaufanie przestaje być problemem

Ten artykuł analizuje pojęcie, dlaczego zaufanie nie jest już problemem, dzięki technologii Blockchain.

Jedność opiera się na zaufaniu. Spójrz  na wspólnotę związaną kulturą, grupę związaną przez wiarę, lub nawet na tych, którzy łączą się na pozornie cienkiej strukturze siły roboczej. Zaufanie jest klejem, który zabezpiecza i utrzymuje więzi każdej wspólnoty.

A gdy tylko usuniesz zaufanie z któregokolwiek z tych przykładów, to ogarnie cię chaos, anarchia która niszczy serce siły roboczej, kultury, zespołu a nawet kraju.

Zaufanie zawsze było na łasce wiary. Ślepa wiara dzielona między dwoma istotami ludzkimi.

  • Ufam, że mój małżonek będzie honorował i traktował mnie we właściwy sposób.
  • Ufam, że mój przyjaciel, któremu pożyczę pieniądze, zwróci pieniądze w uzgodnionym terminie. 
  • Ufam, że nasz lider dokona właściwego wyboru dla poprawy naszej społeczności.

Nie ma gwarancji, jest tylko wiara. I właśnie ta wiara pozwala nam budować głębokie relacje między osobami.

Witamy w Decentralizacji

Najczystsza forma zaufania jest zbudowana na absolutnej (niepodważalnej) prawdzie. Są to fundamentalne dowody, że prawa natury ustalają się jako fakty. Ufam, że żyjemy na tym, co nazywamy “planetą”. Ufam, że są zwierzęta i owady. Ufam, że jest dzień i noc. Są one niepodważalne, ponieważ masowy konsensus może zobaczyć i rozpoznać, że są one kwalifikowane przez siły, które rządzą naszym światem: naukę i matematykę.

Teraz wyobraźmy sobie, że społeczność, ruch, biznes lub zespół zbudowany jest na zasadzie absolutnej prawdy. Na przykład jestem częścią programu członkowskiego, mającego na celu pomoc potrzebującym.

Co by się stało, gdybym mógł bez cienia wątpliwości wyrazić, że moje darowizny trafiają dokładnie do celu, do którego były przeznaczone, bez żadnej wątpliwości?

Nie ma lidera ani osoby zajmującego się zarządzaniem pieniędzmi. Wszyscy odgrywamy rolę konsensusu w kwestii tego, gdzie jest wydawana. Wszyscy możemy zweryfikować każdą transakcję za pomocą publicznej ścieżki audytu, do której wszyscy mamy dostęp w dowolnym momencie.

Jaka jest moja relacja z organizacją, kiedy usuwamy wszelkie elementy zwątpienia?

Podziw, nieskończone wsparcie, dzielenie się, promocja, wrażliwość, ślepa wiara i wiele więcej.

Decentralizacja którą oferuje nam technologia blockchain i kryptografia. Może być umieszczona w centrum każdej firmy, ruchu, kraju lub społeczności, które wymagają procesów, które potrzebują jakiejś formy weryfikowalnej księgi rachunkowej: głosowania, transakcji, podpisu, umowy, darowizny.

Mamy okazję do przyjęcia tego wiekowego pojęcia i stworzenia ruchów, firm, walut czy ostatecznie relacji i zbudowania ich na fundamentach niezaprzeczalnego zaufania, poprzez przełomową technologię blockchain i kryptografie.

Leave a Comment

sing in to post your comment or sign-up if you don't have any account.