Blog

ban kryptowaluty facebook
ICO

Facebook blokuje reklamy kryptowalut

Facebook zapowiedział, że zablokuje wszelkie reklamy promujące produkty i usługi kryptowalut. Zarząd Facebooka stwierdził że jest otwarty na pojawiające się technologie, ale wiele firm nie działało w “dobrej wierze”, gdy wychwalało zalety kupowania wirtualnych walut.

W ostatnim czasie pojawiła się fala tworzenia nowych kryptowalut, która miała na celu oszukania inwestorów dla własnych zysków.

Facebook blokuje reklamy kryptowalut lecz przyznał, że nie zawsze będzie blokował każdą reklamę.

Chcemy, aby ludzie nadal odkrywalinowe produkty i usługi za pośrednictwem reklam na Facebooku bez obawy o oszustwa

– napisał Rob Leathern, dyrektor ds. Zarządzania produktami w firmie Facebook Business.

“Powiedział, że istnieje wiele firm, które reklamują opcje binarne, ICO i kryptowaluty, które obecnie nie działają w dobrej wierze”.

ICO – to oferta która zachęca ludzi do kupowania nowych kryptowalut przed ich uruchomieniem, w nadziei, że pewnego dnia będą mieli znacznie więcej pieniędzy, gdy moneta stanie się bardziej popularna.

ICO

Niektóre firmy korzystało z  ICO jako sposób na pozyskiwanie dużych sum pieniędzy  bez obciążeń regulacyjnych, który dla nich był to o wiele zyskowniejszym  wyborem niż jeżeli  pozyskiwanie środków za pośrednictwem bardziej tradycyjnych sposobów dofinansowania.

Z tego powodu wiele ICO po prostu zniknęło, z niewielkim regresem dla inwestora  ponieważ ci, którzy płacą na rzecz ICO, zazwyczaj nie otrzymują rzeczywistego udziału w nowej firmie.

Oszustwa

Używanie reklam na Facebooku do generowania “szumu” wokół nowego schematu może być szczególnie skuteczną metodą, szczególnie w połączeniu z poparciem celebrytów. Emerytowany bokser Floyd Mayweather został skrytykowany w ubiegłym roku za promowanie ico. Które później stało się potem powodem pozwu o podstęp. Pan Mayweather nie był oskarżony osobiście.

Pozyskiwanie pieniędzy za pomocą ICO zostało zakazane w Korei Południowej i Chinach, a organy nadzoru w innych krajach ostrzegają przed angażowaniem się w tego rodzaju inwestycje.

Facebook powiedział, że jego nowa polityka będzie celowo bardzo zaostrzona  by ewoluować z czasem.

Stwierdza:

“Reklamy nie mogą promować produktów i usług finansowych, które często są związane z wprowadzającymi w błąd lub oszukańczymi praktykami promocyjnymi, takimi jak opcje binarne lub ICO”.

Facebook sprawi, że “trudniej będzie oszustom zyskiwać” z obecności na platformie społecznościowej, blokując wszystkie takie reklamy. Ogłoszenie zachęca również użytkowników, aby pomagali w śledzeniu treści, które naruszają nową regułę.

 

Leave a Comment

sing in to post your comment or sign-up if you don't have any account.