Blog

Indie banują bitcoina
News

Indie nie zakazały Bitcoina

Arun Jaitely, minister finansów Indii, oficjalnie przedstawił dziś budżet Indii 2018-19 w lokalu Sabha. Chociaż nie jesteśmy w stanie przeanalizować ani skomentować większości przedstawionych dzisiaj postulatów i ogłoszeń ministra Indii, musimy wyjaśnić stanowisko, na którym rząd wypowiedział  się o kryptowalutach, ponieważ większość głównych mediów strumieniowych źle to zinterpretowała.

Media głównego nurtu opisują to jako “zakaz bitcoin”, ale w rzeczywistości to, co dziś zrobił Aruna Jaitley, jest powtórzeniem tego samego stanowiska, jakie rząd miał do tej pory.

Utrzymanie statusu quo dla własnego systemu monetarnego.

Nie, bitcoin nie jest całkowicie zbanowany w Indiach.

Poniżej znajduje się transkrypcja związana z bitcoinem  Arun Jaitley z dzisiaj:

“Rząd nie uznaje kryptowalut za legalną ofertę lub monetę i podejmie wszelkie działania mające na celu wyeliminowanie wykorzystania tych aktywów kryptograficznych do finansowania nielegalnych działań lub części systemu płatności”

Powyższe słowa oznaczają, że kryptowaluta NIE MOŻE być używana jako prawny środek płatniczy w zamian za Towary i usługi. W ten sam sposób nie możesz użyć waluty z innego kraju, aby kupić towary lub usługi w Indiach.

Tak było w Indiach od dłuższego czasu, zawsze było nielegalne używanie bitcoinów lub innych kryptowalut do płacenia za dobra i usługi, ale spekulowano, że może to stać się legalne w przyszłości. Dopóki rząd nie podejmie jakichkolwiek działań.

Nie oznacza to jednak, że handlowanie kryptowalutą lub jej przechowywanie jest zakazane lub nielegalne.

W Indiach działa kilka giełd, które działają zgodnie z ramami prawnymi i będą działać tak jak wcześniej. Indie nie zakazały Bitcoina. Możesz w Indiach również wymienić jedną kryptowalutę na inną (Bitcoin na eter itd.) Bez łamania prawa.

Warto również zauważyć, że Jaitley dodał, że

“Rząd będzie proaktywnie badać wykorzystanie technologii Blockchain do zapewniania w gospodarce cyfrowej”.

Rząd zdaje się potwierdzać użyteczność technologii blockchain, która zasila kryptowaluty i miejmy nadzieję, zacznie ją wykorzystywać w prawdziwym użyciu w najbliższej przyszłości.

 

Indie nie zakazały Bitcoina  Źródło: www.techzei.com

Leave a Comment

sing in to post your comment or sign-up if you don't have any account.