STRATIS

Twórcą Stratis (STRAT) jest brytyjska firma Stratis Group Ltd. założona w 2016r.

Kryptowaluta ta jest platformą blockchain stworzoną do projektowania i testowania aplikacji. W założeniu jest ona skierowana dla klientów i organizacji z sektora biznesowego. Walutą w platformie Stratis jest token o nazwie STRAT.

Coin ten jest natywną walutą w Platformie Stratis, to pozwala na tworzenie prywatnych i publicznych niestandardowych blockchain do użytku korporacyjnego.
Platforma Stratis oferuje system wdrażania jednym kliknięciem do wdrożenia niestandardowego blockchaina. Te blockchainy mogą być dostosowane do potrzeb firmy, a nawet mogą być wdrażane tak by naśladować cechy popularnych blockchains jak Ethereum lub Lisk, które mogą być dzięki temu badane indywidualnie lub równolegle.
Zespół Stratis zamierza również funkcjonować jako londyńska agencja konsultingowa, która pomoże przedsiębiorstwom wdrażać taki blockchain który najlepiej im odpowiada, dostosowany do własnych potrzeb.

SPECYFIKACJA

Stratis został stworzony do tworzenia i uruchamiana aplikacji bazujących na języku C# oraz popularnej platformie Microsoft .NET Framework. w sieci blockchain. Sieć peer-to-peer tworzona jest za pomocą węzłów uruchamianych na komputerach użytkowników. Dzięki zastosowaniu tej technologii zapewnia bezpieczeństwo oraz (dzięki krótkiemu odstępowi czasu między blokami) bardzo szybkie transakcje.

Aplikacje tworzone w sieci Stratis są uruchamiane we własnym łańcuchu bloków, dzięki czemu nie obciążają głównego blockchaina i nie powodują jego nadmiernego rozrostu. Jest to rozwiązanie, które pozwala developerom na stworzenie unikatowego środowiska dla swoich aplikacji bez konieczności budowania całej infrastruktury. Stratis Full Node dostarcza kompletną platformę programistyczną do tworzenia własnych, spersonalizowanych łańcuchów bloków.

Token STRAT wydobywa się za pomocą metody Proof of Stake, czyli generowania nowych monet w zamian za posiadanie ich na oficjalnym portfelu. Nagroda w każdym bloku, który jest generowany co minutę wynosi 1 STRAT. Obecnie do wydobycia nowych tokenów jest używane ok 30000 STRAT. Zarobki z wydobycia wynoszą ok 1,75% od ilości monet użytych do stakowania.

Maksymalna ilość monet: Bez limitu
Wydobytych monet: 98,417,679 STRAT
Pierwszy blok: 09.08.2016
Czas pomiędzy blokami: 1m
Nagroda w bloku: 1 STRAT
Ilość bloków: 397,623
Algorytm: X13

 

ROADMAP

STRAT wydała swoją wersję swojego portfela Breeze w wersji Alpha w czerwcu 2017 roku. Po wydaniu ostatecznej wersji zostanie udostępniona funkcja TumbleBit, która pozwala na całkowicie anonimowe, bezpieczne i niewykrywalne transakcje.

Końcówka roku może być bardzo dobra dla Stratisa cena może mocno poszybować w górę za sprawą ciągłego ulepszania platformy

DYSTRYBUCJA

Podaż  jest określona. Waluta podlega inflacji na poziomie 1%

ICO – podczas przedsprzedaży rozdanych zostało 84 miliony tokenów STRAT o równowartości 915 BTC

 

MINING

Stratis możemy wydobywać tylko za pomocą metody Proof-of-Stake. Ściągamy oficjalny portfel, który jest jednocześnie nodem (węzłem). Portfel musi się w pełni zsynchronizować z siecią. Po synchronizacji przelewamy na niego monety i odblokowujemy (przycisk kłódki). Aby stakowanie działało portfel musi być cały czas włączony i połączony z siecią.

 

Tutaj kupisz:

https://poloniex.com/

https://bittrex.com/

https://alcurex.com/

https://www.cryptopia.co.nz/

Notowania stratis