Blog

TRADING

Analiza techniczna czy fundamentalna?

Na początku musimy sobie wyjaśnić czym sobie te obie metody dzięki którym będziemy mogli przewidzieć wzrost danej kryptowaluty:

Analiza techniczna inaczej mówiąc jest to analiza wykresów służąca do prognozowania przyszłych cen na podstawie analizy kształtowania się cen w przeszłości.

PRZYKŁAD:

analiza fundamentalna czy techniczna

 

Analiza fundamentalna – technika analizy danego podmiotu pod względem kondycji ekonomicznej w celu dokonania wyceny jej wartości.

W analizie fundamentalnej na rynku kryptowalut uwzględnia się takie czynniki jak:

  • stosunek ceny za jedną monetę  do ilości monet w obiegu
  • plany założycieli na przyszłość “Roadmap”
  • Użyteczność
  • Kapitalizacja
  • Aktywny Dev Team , marketing
  • Rzeczywisty popyt na daną kryptowalutę

Przykład TUTAJ

Czyli której z powyższych analiz mam używać w inwestowaniu na giełdzie?

Używajmy obu, ponieważ oba podejścia do analizy kryptowalut mają swoje dobre i złe strony. Moim zdaniem oba podejścia doskonale się uzupełniają.

Jednym z wielu powodów  dlaczego warto używać  obu analiz jest taki, że jeżeli np. znajdę jakąś kryptowalutę jako potencjalną inwestycję na podstawie analizy fundamentalnej, a analiza techniczna mówi mi, że prawdopodobnie przez najbliższe pół roku jej ceny będą spadać to taka inwestycja trafia na listę do obserwacji i czekam aż sytuacja techniczna się poprawi.

Niezależnie od rodzaju analizy, którą kieruje się inwestor najważniejsza prawda o giełdzie jest taka, że rynek próbuje przewidywać (dyskontować) wszystko.

Rynek reaguje również o wiele silniej na informacje, których się spodziewa niż na te które są już podane. Inwestorzy to po prostu ludzie, którzy chcą wyprzedzić innych. To jest naprawdę gra i to niestety z najlepszymi.

Chcę tylko dodać od siebie, że nie ważne, na którą analizę się zdecydujecie. Ważne jest to byście w miarę możliwości poznali ją jak najgłębiej, zanim zabierzecie się za poznawanie następnej!!

Leave a Comment

sing in to post your comment or sign-up if you don't have any account.