Blog

TRADING

Podstawy handlu kryptowalutami

Jedną z rzeczy jaką można stracić na handlu krypto-walutami to sporo czasu, nerwów i przede wszystkim pieniędzy.

Twoja  przygoda z Bitcoinowymi giełdami na początku może być dość „niesmaczna”, możesz stracić praktycznie cały kapitał w przeciągu kilku dni a nawet godzin. Kompletnie nie rozumieć rynku i tego jakie znaczenie ma techniczna analiza oraz tego jak wiadomości wpływają na cenę i panikę traderów.

Większość początkowych traderów myśli , że jak kupi kiedy cena spada i sprzeda kiedy cena urośnie to zarobić pieniądze. W bardzo uproszczonym znaczeniu na tym polega handel na giełdzie, jednak w praktyce musisz się nauczyć kiedy masz WEJŚĆ i WYJŚĆ z poszczególnej transakcji.

Wiedza ta okażę się być bardzo przydatna, ponieważ w końcu zaczniesz mieć zyski z tradowania i dorobisz się nie małych pieniędzy.Przez to że rynek jest mały, day traderzy (ludzie którzy trajdują krótkimi transakcjami w ciągu dnia) maja duży wpływ na rynek, większy niż Forex czy normalnej giełdzie. Pozatym rynek krypto jest pełen nowicjuszy, którzy zaczynają swoja przygodę z giełdą i kryptowalutami i niedokońca rozumieją ten świat.

Owi nowicjusze próbują się uczyć i zdobyć wiedze potrzebną do tradowania i dlatego googlują podstawy tradowania i używają tą wiedzę w krypto świecie. Z tego powodu podstawowa wiedza na temat tradowania sprawdza się świetnie w krypto świecie ponieważ większość ludzi używa tylko podstaw.

Ucz się na swoich błędach

To zdecydowanie najważniejsza zasada, której należy przestrzegać w handlu kryptowalutami. Jeśli poniesiesz niepowodzenie, dokładnie je przeanalizuj i odpowiedz sobie na pytanie, co było nie tak. Wśród wielu doświadczonych inwestorów da się słyszeć opinię „Na szczęście na początku straciłem trochę pieniędzy – dzięki temu nigdy więcej nie popełniłem tych samych błędów”.

Jeśli wyciągniesz lekcję z poniesionej straty, prędzej, czy później wyjdzie Ci ona na dobre. Pamiętaj, że chłodna kalkulacja i wyeliminowanie wpływu emocji na decyzje o zakupie i sprzedaży kryptowaluty to jedne z najważniejszych cech dobrego inwestora giełdowego.

Zebraliśmy listę 10 przykazań, według których działają skuteczni inwestorzy na różnych rynkach. Trzeba pamiętać, że na każdym rynku rządzi jedno prawo: popytu i podaży:

 Inwestuj środki, które możesz przeznaczyć na ten cel.

 Podążaj za swoją strategią i zmieniaj ją wraz ze wzrostem doświadczenia.

 Każda strata to doświadczenie prowadzące do następnego zysku.

Bądź cierpliwy i trzymaj się planu.

 Zachowaj czujność, by uniknąć manipulacji ze strony mediów, forów oraz innych inwestorów.

 Nie staraj się tradować na siłę

Powodzenia 😉

Leave a Comment

sing in to post your comment or sign-up if you don't have any account.