Blog

kryptowaluty bitcoin zasady
ENCYKLOPEDIA

Zasady profesjonalnego tradera

Kryptowaluty – Zasady profesjonalnego Tradera

Każdy, kto kiedykolwiek handlował kryptowalutami, zdołał zarobić choć raz pieniądze. Aby jednak osiągnąć znaczące wyniki, handlowcy muszą przetestować różne strategie, dołączyć do społeczności kryptowalutowych, podążać za faktycznymi trendami itp. ale ogólny sukces osiąga się dzięki ciężkiej pracy , opartej na podstawowych zasadach, właściwych nawykach i doświadczeniu.

Rynek kryptowalut jest znany jako wyjątkowo niestabilny. Wahania stawek dotyczą wszystkich inwestorów – w tym mnie i Ciebie. Ale dobre nawyki handlowe pozwalają zmniejszyć straty i zmaksymalizować zyski.

1. Nigdy nie inwestuj więcej w kryptowaluty, niż nie możesz stracić

Chciałbym zauważyć, że wszystkie te 9 zasad są zorganizowane w określonej kolejności, która opiera się na ich znaczeniu. Możecie więc być pewni, że najważniejsza jest pierwsza zasada.

Po zamianie gotówki na kryptowalutę można uznać, że gotówka zniknęła ona na zawsze. Prawdziwe pieniądze to pieniądze w twojej kieszeni. Nie ma żadnej gwarancji, że uda się odzyskać swoje inwestycje. Nie wszystkie straty mają miejsce z powodu załamania rynku. Działania siły wyższej – takie jak ataki hakerskie, błędy oprogramowania lub przepisy rządowe – mogą prowadzić do sytuacji, w których nigdy więcej nie zobaczysz swoich aktywów. Inwestowanie na  kredyt jest sposobem na bankructwo.

Jeśli zamierzasz zainwestować pieniądze, których nie możesz utracić – wycofaj się i ponownie rozważ swoją aktualną sytuację finansową, ponieważ to, co zamierzasz zrobić, to desperacki krok. Pod pojęciem “pieniędzy, nie stać na utratę” mam na myśli pieniądze z kart kredytowych, kredytów hipotecznych, sprzedaży twoich rzeczy itp.

2. Zawsze zwracaj uwagę na zachowanie Bitcoin

Większość altcoinów (mam na myśli jakąkolwiek kryptowalutę poza bitcoinem) zależne są od Bitcoin więcej, niż na przykład azjatyckie waluty zależą od dolara amerykańskiego podczas azjatyckiego kryzysu finansowego. Jeśli cena btc drastycznie się zwiększy, stawki altcoinów mogą się zmniejszyć: wielu handlowców sprzedaje swoje alty, aby kupić bitcoiny. I odwrotnie, spadki kursów Bitcoin, ceny altcoin również mogą spaść: ludzie próbują sprzedać swoje altcoiny i wrócić do fiducjarnych pieniędzy. Najlepszym momentem dla wzrostu altcoinów jest sytuacja, gdy Bitcoin wykazuje powszechny umiarkowany wzrost lub niewielki spadek lub w długim okresie.

3. Nigdy nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka. 

Tak, twoje szanse na zwiększenie majątku jest większe wraz z ilością pieniędzy, które zainwestujesz w monety … A także ryzyko utraty wszystkiego. Najlepszym sposobem na trafienie jackpota przy minimalnym ryzyku jest osiągnięcie zysku dzięki kilku różnym monetom.

Spójrzmy na rynek kryptowalut w sposób globalny. Jeśli uznamy, że kapitalizacja rynkowa jest na pierwszym etapie jej istnienia, prawdopodobnie najprawdopodobniej cały obecny wskaźnik  wzrośnie wraz z upływem czasu. Jakie są szanse, że będzie to całkowicie zależało tylko od jednej kryptowaluty? Najlepszym sposobem na zarabianie pieniędzy przy rosnącej kapitalizacji rynkowej jest inwestowanie w różne monety.

Weźmy jeden zabawny fakt. W okresie od stycznia 2016 r. Do stycznia 2018 r. Verge zwiększył się o 13 000 razy. W tym samym czasie stawka BTC wzrosła “tylko” 34 razy. Tak, osiągnąłeś ekscytujący zysk dzięki Bitcoin – ale wyobraź sobie, ile możesz zarobić dzięki dywersyfikacji swoich aktywów!

 Nie bądź chciwy!

Nie ma żadnego handlarza na całym świecie, który nigdy nie stracił pieniędzy po osiągnięciu znacznego zysku. Chciwość rośnie wraz z cenami.

Tak, oczywiście, kiedy stawka kryptowaluty wzrasta o 30%, możesz nadal zarabiać pieniądze. Pamiętaj jednak o wycofaniu części środków zaraz po osiągnięciu pierwszego celu (na przykład 30%). Nawet jeśli spodziewasz się, że wyrośnie do 40-50-100%, powinieneś wziąć pewien zysk na wypadek, gdy wzrost ustanie lub stopa spadnie. Kiedy czekasz zbyt długo, ryzykujesz utratą zysku, który już zdobyłeś (lub nawet, że zmienisz swój plus na minus).

Powinieneś przyzwyczaić się do wycofania zysków i przeszukania punktu ponownego wejścia, jeśli chcesz nadal osiągać potencjalny zysk.

 Syndrom utraconego zysku. Nie poddawaj się syndromowi FOMO

To jest etap, na którym ludzie najczęściej tracą pieniądze. Bitcoin na przełomie Listopada i Grudnia wzrósł z 6000$ do 20 000 $ w grudniu głównie dzięki manipulacji i szumu medialnego. Nawet w szalonym i nieprzewidywalnym świecie kryptowalut obowiązuje zasada: “To, co szybko rośnie dzisiaj, jutro spadnie gwałtownie, to tylko kwestia czasu”

 Podziel swoje inwestycje na kategorie i zawsze patrz na długoterminową perspektywę!

Jeśli zaczniesz prowadzić swoje analizy, wtedy w końcu pojmiesz, że istnieje kilka kategorii altcoinów. Zauważysz, że niektóre z nich są kierowane przez genialne zespoły programistyczne o doskonałej wizji, oszałamiającej reklamie i praktycznym doświadczeniu . Jeśli znajdziesz taką kategorię – to świetnie!

Kiedy cena spada, nie myśl nawet o tym, żeby ustąpić miejsca panice i sprzedać te żetony, ponieważ aktywa w twoim średnio- lub długoterminowym portfelu muszą pozostać nietknięte przez pewien czas.

 Zawsze ucz się na błędach.

Nigdy nie akceptuj totalnej porażki. Zawsze trzeźwo patrz na sytuację i próbuj dowiedzieć się, dlaczego to wszystko przydarzyło się tobie. Wykorzystaj to doświadczenie jako cenny wkład w kolejny krok, który z pewnością będzie lepszy, ponieważ wiesz już o wiele więcej, niż wiesz wcześniej. Nawet najlepsi handlowcy byli kiedyś po prostu amatorami. I to naturalne, że wszyscy tracimy pieniądze podczas całego doświadczenia handlowego.

W pierwszym miesiącu handlu kryptowalutami wszyscy zwykle tracimy co najmniej połowę początkowej inwestycji. Straciłem go także, sprzedając kryptowaluty ze stratą, z obawy przed pozostawieniem bez niczego. Nikt nie jest doskonały i nie ma takich osób, które wygrałyby każdą transakcje. Nie pozwól, by straty odcięły ci grunt pod nogami, ponieważ w rzeczywistości każda strata czyni cię jeszcze lepszym handlarzem, jeśli oczywiście zdecydujesz się uczyć na swoich błędach.

 

****

Podsumowując, chcę powiedzieć, że nie musisz podążać tą ścieżką! Chociaż te zasady nie są jedynymi lekcjami, których potrzebujesz, to zdecydowanie świetny punkt wyjścia. Rozumiem, że udzielanie porad jest znacznie łatwiejsze niż podążanie za nimi. Na przykład, aby zobaczyć, jak spada wartość twojego portfela i mieć żelazną siłę woli, aby nie naciskać przycisku “Sprzedaj”.

Rynek kryptowalut rozwija się z prędkością światła w porównaniu z innymi rynkami. Nowe monety wchodzą codziennie na rynek (w 2016 roku na rynku było około 550 różnych monet, a dziś jest ich ponad 1500), a dla każdego z nich publikowane są codziennie.

 

Leave a Comment

sing in to post your comment or sign-up if you don't have any account.